Meprozet strażak PN – 80

Zainteresowany zakupem? Napisz do nas!

Wyślij zapytanie

 • Zobacz podobne produkty
 • OPIS

  Specjalizowany wóz asenizacyjny PN-80 - STRAŻAK przeznaczony jest do dogaszania pożarów i pogorzelisk w lasach, na polach itp. Współpracuje z ciągnikiem rolniczym wyposażonym w dolny zaczep transportowy. Zbiornik z dyszlem zamontowany na jednoosiowym zestawie kołowym może być napełniany z hydrantu lub dowolnego zbiornika wody

  Wersja standard
  Wóz STRAŻAK w wersji standardowej wyposażony jest w napędzany wałkiem z ciągnika agregat kompresor-pompa JULIA-58. Kompresor służy do napełniania zbiornika, a po przełączeniu przekładni uruchomiona pompa wirnikowa podaje wodę do węża strażackiego pod ciśnieniem max 5 bar.

  Wersja z działkiem
  Oprócz wyposażenia standardowego wóz może być wyposażony w działko wodne sterowane hydraulicznie zamontowane na górze zbiornika. Działko sterowane hydraulicznie z kabiny ciągnika obraca się w prawo lub lewo oraz zmienia kąt pochylenia. Zasilane z agregatu pompowego JULIA działko może rzucić wodę w dowolne miejsce w promieniu ok. 30 m.

  Wersja z podestem
  Zamiast działka sterowanego hydraulicznie na górze zbiornika może być zamontowane działko sterowane ręcznie. Operator stojąc na specjalnym podeście kieruje precyzyjnie strumień wody pod ciśnieniem ok. 4 bar w żądane miejsce.

  Wersja z pompą spalinową
  Oprócz w/w wyposażenia wóz może posiadać zamontowaną z boku zbiornika w specjalnej skrzynce pompę spalinową PS-50, która pozwala na wykorzystanie wozu bez napędu z ciągnika. Pompa pobiera wodę ze zbiornika wozu i podaje do węża strażackiego 52 mm pod ciśnieniem 2,5 bar. Dodatkowo w skrzynce obok pompy może być zamontowany ręczny bęben nawojowy z wężem gumowym o długości 20 m i prądownicą.

  Wóz PN-80 STRAŻAK jest urządzeniem uniwersalnym gdzie opróżnianie zbiornika może odbywać się nie tylko przez pompy wirnikowe ale również przy pomocy kompresora pod ciśnieniem 0,5 bar. Producent MEPROZET KOŚCIAN S.A. na życzenie klienta wykona wóz w dowolnej konfiguracji wyposażenia oraz innej pojemności zbiornika.

Zapytaj o Meprozet strażak PN – 80 ()

Kontakt z nami

Kielce

ul. Ściegiennego 266
25-116 Kielce
Tel. 41/361 50 31

Zobacz na mapie

Sławno

Kozenin 53B, koło Opoczna
26-332 Sławno
Tel. 44/610 22 22
Infolinia: 696 090 400

Zobacz na mapie
Masz pytania? Napisz do nas!
Translate »