Pługi ramowe (prowadzenie ciągnika bruzda / calizna) LYRA BOMET

Zainteresowany zakupem? Napisz do nas!

Wyślij zapytanie

 • Zobacz podobne produkty
 • Opis

  Pługi ramowe [prowadzenie ciągnika bruzda / calizna] Lyra o stałej szerokości korpusu (40 cm, 45 cm) przeznaczone są do orki średniej oraz głębokiej na różnych glebach.

  Mniejszą szerokość skiby zaleca się stosować podczas orki siewnej, zwłaszcza na glebach ciężkich i wymagających dobrego pokruszenia. Z kolei większa szerokość sprawdzi się podczas orki przedzimowej, przede wszystkim na glebach lekkich i średnich. Na gleby zakamienione polecane są pługi z zabezpieczeniem resorowym, zabezpieczające korpus przed uszkodzeniem.

  Maszyna przystosowana jest do prowadzenia ciągnika w bruździe lub wszystkimi kołami po caliźnie. Sposób prowadzenia ciągnika po caliźnie daje równomierne obciążenie i przyczepność wszystkich kół. Zmniejsza to poślizg, umożliwia uzyskanie większych prędkości, a także zwiększa trwałość ogumienia i wydajność orki (do 0,15 ha w porównaniu do orki klasycznej). Dodatkową zaletą prowadzenia po caliźnie jest wyeliminowanie ugniatana gleby w dnie bruzdy.

  W przypadku prowadzenia ciągnika po caliźnie zalecane jest montowanie znacznika talerzowego na końcu pługa. Pozwala on na uzyskanie stałej odległości kół ciągnika od bruzdy oraz zachowanie prawidłowej szerokości pierwszej skiby.

  Rozstaw wzdłużny korpusów to 90 cm, a wraz z dużym prześwitem pod ramą 83 cm zapewnia odporność pługa na zapchania resztkami roślinnymi.

  Koło kopiujące, ustalające głębokość orki w zakresie do 35 cm, mocowane jest w uchwycie trzeciego korpusu.

Zapytaj o Pługi ramowe (prowadzenie ciągnika bruzda / calizna) LYRA BOMET ()

Kontakt z nami

Kielce

ul. Ściegiennego 266
25-116 Kielce
Tel. 41/361 50 31

Zobacz na mapie

Sławno

Kozenin 53B, koło Opoczna
26-332 Sławno
Tel. 44/610 22 22
Infolinia: 696 090 400

Zobacz na mapie
Masz pytania? Napisz do nas!
Translate »