Wały doprawiające

Zainteresowany zakupem? Napisz do nas!

Wyślij zapytanie

 • Zobacz podobne produkty

  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer180143/public_html/rolnymarket.eu/wp-content/themes/market-rolny/includes/product/sections/specification.php on line 14
 • Wał dyskowy

  Wał dyskowy zbudowany jest z zamkniętych, zespawanych parami stalowych talerzy z uzębionymi krawędziami roboczymi. Powstałe w ten sposób dyski mają średnicę 600mm i są zamontowane na wspólnej osi. Odstęp między dyskami wynosi 14cm. Szerokość dysku 8cm. Masa wału o szerokości 3,0m wynosi 480kg. Aby wał się nie zapychał między dyskami montowane są regulowane skrobaki. Talerze są odporne na ścieranie. Dzięki wysokiej masie i wąskim krawędziom roboczym dysków nowy wał bardzo dobrze rozdrabnia glebę oraz wtórnie ją zagęszcza na dużą głębokość. Wał ten bardzo dobrze rozcina bryły i kruszy grudy, wciska kamienie w głąb gleby. Przy uprawie ściernisk resztki pożniwne są dobrze wymieszane i wbite w głąb gleby. Dzięki gładkiej powierzchni wał nie ma tendencji do oklejania się.

 • Wał strunowy

  Konstrukcja tego wału bardzo przypomina wał rurowy z tym, że tu mamy więcej elementów roboczych w postaci 16 sztuk strun. Struny mogą być gładkie lub uzębione. Wycięcia na strunach powodują bardziej agresywną pracę wału a co za tym idzie lepsze rozdrobnienie gleby.
  Dobrze sprawdza się na glebach średnich.

  Przy średnicy 500 waga 3m-180kg
  Waga 1mb wału przy fi 500mm=60kg

 • Wał ceownikowy

  Posiada właściwości bardzo zbliżone do wałów daszkowego i teownikowego. Z tym, że element roboczy zbudowany jest z profilu w kształcie litery C. Dzięki temu podczas pracy gleba wypełnia przestrzeń w pierścieniu co chroni go przed nadmiernym kontaktem z glebą i chroni go przed szybkim zużyciem. Belka ze skrobakami gwarantuje dobrą pracę wału bez zapychania się. Wał ten stosuje się w celu uzyskania dobrego mulczu.

  Przy średnicy 500 waga 3m-280kg

  Waga 1mb wału przy fi 500mm=94kg

 • Wał rurowy

  Najbardziej rozpowszechniony typ wału. Idealnie nadaje się na gleby lekkie, niezakamienione. Szczególnie wskazany do prac na ściernisku oraz do maszyn z siewnikiem poplonu. Dzięki swej dużej średnicy i masywnej budowie stabilizuje maszynę i bardzo dobrze utrzymuje zadaną głębokość roboczą.

  Dostępna średnica 500 i 600mm
  Przy średnicy 500mm waga 3m - 180 kg
  Waga 1 mb wału to przy fi 500=60kg fi 600=90kg

 • Wał crosskill

  Zbudowany z pierścieni z żeliwa sferoidalnego GGG 50 o największej wytrzymałości. Każdy segment pracuje niezależnie dzięki takiej konstrukcji wał się nie blokuje. Dzięki dużej masie dobrze rozdrabnia bryły. Polecany na gleby średnie i ciężkie, które mają tendencję do owierania i zbrylania się. Nie stosować na wilgotnej glebie. Poprzez soją charakterystyczną pracę prowadzi do rozluźnienia wierzchniej warstwy dzięki temu nie powstaje na glebie tak zwana skorupa co ułatwia wschody roślin.

  Przy średnicy 500 waga 3m-500kg
  Waga 1mb wału przy fi 500mm=170kg

 • Wał daszkowy

  Ten wał zbudowany jest ze stalowych pierścieni osadzonych na wspólnej osi z profilu grubościennego.
  Posiada belkę ze skrobakami. Spisuje się znakomicie na glebach zwięzłych, które mają tendencję do brylenia się i szybkiego wysychania. Dzięki zastosowaniu wału daszkowego bryły ulegają rozdrobnieniu, gleba zostaje zagęszczona a na wierzchniej warstwie zostają zamknięte kapilary i nie ucieka nam z gleby wilgoć.

  Przy średnicy 500 waga 3m-260kg
  Waga 1mb wału przy fi 500mm=90kg

 • Wał gumowy

  Ze względu na swoją budowę bardzo dobrze sprawuje się glebach zarówno wilgotnych jak i suchych. Ugniata glebę w rzędy tworząc bruzdy, które zapewniają idealne warunki pod siew. Wskazany do pracy na glebach ilasto-gliniastych ze względu na to iż frakcje gleby nie przywierają do struktury wału. Dzięki temu, że jest zbudowany z segmentów i posiada dużą masę dobrze ugniata i rozdrabnia glebę. Zmniejsza erozję gleby. Niezalecany na gleby kamieniste. Polecany do siewu w mulcz.

  Przy średnicy 500 waga 3m-480kg
  Waga 1mb wału o średnicy fi 500mm=160kg

 • Wał oponowy

  Wał oponowo-transportowy posiada dużą średnicę i dzięki temu stawia niskie opory toczenia.
  Idealnie pracuje na każdym rodzaju gleby od gleby lekkiej po gleby ciężkie, wilgotne i zakamienione.
  Zapewnia równomierne ugniatanie co w konsekwencji daje dobre zagęszczenie gruntu, odpowiednie podsiąkanie i jednakowe wschody.

  Przy średnicy 650 (koła 10.0/80x12) waga 3m-650kg
  Waga 1mb wału przy fi 650mm=220kg

 • Wał packera

  Zbudowany z jednolitej rury i agresywnie ustawionych zębów. Wał wyposażony jest w belkę ze skrobakami. Dedykowany na gleby średnie, ciężkie lekko wilgotne, zakamienione. W sposób bardzo dobry zagęszcza glebę i miesza resztki organiczne.

  Przy średnicy 500 waga 3m-350kg
  Waga 1mb wału przy fi 500mm=120kg

 • Wał pierścieniowy

  Zbudowany z pierścieni z wysokogatunkowej stali sprężystej utwardzonej powierzchniowo. Polecany na gleby ciężkie. Dzięki swojej budowie i wyposażeniu w skrobaki nożowe gleba nie okleja się. Elementy sprężyste powodują podczas pracy samooczyszczanie się. Praca tego wału powoduje zagęszczenie głębszych warstw gleby natomiast warstwa wierzchnia ulega rozluźnieniu.

  Przy średnicy 500 waga 3m-220kg
  Waga 1mb wału o średnicy fi 500mm=75kg

 • Wał teownikowy

  Podobnie zbudowany jak wał daszkowy z ta różnicą, że tu elementami roboczymi są pierścienie w kształcie odwróconej litery T. Profil jest agresywny i z większą siłą rozdrabnia bryły. Posiada belkę ze skrobakami nożowymi, które czyszczą przestrzenie między pierścieniami. Dobrze sprawdza się na glebach gliniastych.

  Przy średnicy 500 waga 3m-260kg
  Waga 1mb wału przy fi 500mm=90kg

Zapytaj o Wały doprawiające ()

Kontakt z nami

Kielce

ul. Ściegiennego 266
25-116 Kielce
Tel. 41/361 50 31

Zobacz na mapie

Sławno

Kozenin 53B, koło Opoczna
26-332 Sławno
Tel. 44/610 22 22
Infolinia: 696 090 400

Zobacz na mapie
Masz pytania? Napisz do nas!
Translate »