Wały strunowe podwójne z dociskiem sprężynowym TAURUS BOMET

Zainteresowany zakupem? Napisz do nas!

Wyślij zapytanie

 • Zobacz podobne produkty
 • Opis

  Wały strunowe dwurzędowe z dociskiem sprężynowym Taurus mogą mieć zastosowanie jako maszyna samodzielna lub agregatowana z kultywatorem tworząc agregaty uprawowe.

  Zaletą łączenia dwóch narzędzi uprawowych w jeden agregat jest to, że za jednym przejazdem agregatu uzyskuje się glebę dobrze przygotowaną do siewu lub sadzenia. Dzięki zmniejszeniu liczby przejazdów po polu nie niszczy się kołami ciągnika struktury gruzełkowatej gleby, ograniczamy ugniatanie gleby a ponadto znacznie zmniejsza się koszt uprawy i doprawiania roli. Wał strunowy powoduje nieznaczne ugniatanie gleby, a dzięki strunom (listwom uzębionym) dobrze kruszy wierzchnią warstwę gleby. Po przejściu takiego wału powstaje cienka, dobrze rozdrobniona warstwa roli, pod którą znajduje się warstwa lekko ugnieciona. Wały strunowe szczególnie dobrze przygotowują rolę do punktowego siewu nasion (np. buraków, kukurydzy, warzyw).

  Elementy robocze wału mogą być osadzone w ramce na łożyskach lub na tulejkach. Ramka z elementami roboczymi mocowana jest do ramy głównej poprzez równoległobok. Regulacja docisku wałków odbywa się poprzez sprężyny mocowane do ramy głównej i równoległoboku. Rama główna z TUZ pozwala na samodzielne agregatowanie wałków do ciągnika, wałki poprzez ten sam TUZ można połączyć z kultywatorem tworząc agregat uprawowy.

  W ofercie dostępne są wały strunowe 2-rzędowe o średnicy 295 mm dostosowane do typowych szerokości roboczych kultywatorów.

  Standardowym wyposażeniem jest łącznik śrubowy łączący wał z kultywatorem.

Zapytaj o Wały strunowe podwójne z dociskiem sprężynowym TAURUS BOMET ()

Kontakt z nami

Kielce

ul. Ściegiennego 266
25-116 Kielce
Tel. 41/361 50 31

Zobacz na mapie

Sławno

Kozenin 53B, koło Opoczna
26-332 Sławno
Tel. 44/610 22 22
Infolinia: 696 090 400

Zobacz na mapie
Masz pytania? Napisz do nas!
Translate »